2023

Letošní poslední “akce” naší party Moravské střely, jako vždy v pohodovém duchu🎄 . Sice jsme se sešli v menším počtu, ale bylo to super. Počasí nám přálo, žádný úraz se nekonal až na můj menší pád 🙂 a krásné zakončení v hospůdce, kde opravdu dobře vaří a psi jsou vítáni 🙂.

Tradicí pro ukončení výstavní sezony je výlet na Slovensko a to přímo do Nitry, kde se letos poprvé konal 4 CACIB a byla to neskutečná jízda jak pro Ciu tak jeden den i pro Chata, který se zároveň rozloučil s Nitrou, kde jeho výstavní kariéra začala.

7.12.2023 – přijel i Cyklon Nika-Ho, tak že to bylo setkání sourozenců a zároveň pro Cyklonka premiéra na Slovensku. Oba byli v tř.otevřené a Cyklonek byl jediný pes. Cyklon Nika-Ho V1, CAC, r.CACIB a Cia Chelsey Nika-Ho V2, r.CAC a Guipagho Chato Miraja jako jediný zůstupce SAV plemene získal v tř. vetérán V1, CACIB-V, BOV,BOB a svým druhým titulem CACIB-V se pomalinku blíží k získání svého druhého nejvyšího titulu.

9.12.2023 – byl opravdu neskuečný. Vůbec jsme nedoufali, že by Cia mohla získat svůj první titul BOB a ono se opravdu podařilo. V1, CAC,CACIB,BOB.

10.12.2023 asi jsme konkurenci fen vyděsily, protože nepřijely a ani nenastoupily. Za což jsme nemohly, ale pán rozhodčí má vždy poslední slovo a tak dal Cii jen V1 bez titulu. Člověka to zamrzí, protože neovlivníte jestli soupeř přijede nebo nastoupí, ale to jsou výstavy.

Jak nejlépe zahájit příchod zimy, než jej zároveň ukončit výstavně. Dnes jsme vyrazili směr Brno na NVP Vánočka. Bylo velkým překvapením kolik běloušků se sešlo, ale nejvíce byla obsazena tř. otevřená, 8 fen, kde nastoupila i naše Cia Chelsey Nika-Ho. Cia se předvedla opravdu skvěle. V tak velké konkurenci se umístila na 4 místě a získala V4. Sněhová nadílka byla vlastně i takové štěstí.

PODZIM

Pozdravy z vrhu D

Draco
Dakar
Démon
Dron-Loki
Dionysus

Setkání sester z vrhu E

Enola a Ebby bydlí kousek od sebe a tak proběhlo setkání.

Dnes svoji první zkoušku složil z vrhu C náš úžasný Cyklon. Má geny po svých rodičích a taky po své babičce Astě. Uvidíme jestli nás tato úžasná dvojka překvapí ještě s nějakou zkouškou, protože Cyklonek byl brán jako rodinný parťák, ale na cvičáku ho to baví a tak s majitelkou na sobě pracují.

Tak jsme vyrazili na MVP Bratislava s naší Cia Chelsey Nika-Ho a bylo to super. Po dlouhé době jsme měli ve skupině plemeno Briard a tak bylo dva dny opravdu veselo, protože nám dělala společnost naše dlouholetá kamarádka, chovatelka briard plemene, ale hlavně kmotřička našich vrhů A,B Ria Babicová.

V pátek si holky vyběhli druhé místo a v neděli se nám zadařilo a taky Cia měla možnost poznat svého ženicha. Cia se blíží k získání titulu Slovenský šampiona a věřím že na vánoční Nitru se nám to podaří.

27.10.2023 tř.otevřená V2, r.CAC , 29.10.2023 tř.otevřená V1, CAC

20.10.2023

Dionysus Béza vyhlíží zimu.

19.10.2023

Connie byla na svém oblíbeném turistickém výšlapu s pánečkem v horách a taky prý když nepůjde hasičům siréna, tak ví kam zavolat, Connie, už pilně trénuje.

Jsme neskutečně hrdí na našeho odchovance Odina z vrhu C, který žije ve Švýcarsku. Nejen, že je krásný, ale teda jede bomby na sociálních sítí INSTAGRAM a TIK TOK, kde ho můžete sledovat – odinswissshepherd. Dostává neskutečné nabídky na propagaci, krmiv, oblečení a dalších věcí. Prostě Lenka a Hynek nám byli souzeni, když jsme pro Odinka hledali nový domov. Snad nám někdy pošlou i společnou fotku, ale zde je pár momentek z krásného Švýcarska.

Odin s paničkou Lenkou

Podzim jsme si opravdu naplánovali na bohatý program a to krásně výstavně a sportovně . Někdy šlo počasí proti nám, a to opravdu do slova, ale jako tým Moravské střely a naší CHS Nika-Ho nás nic neporazí. A všechny postupně hezky popíšu.

14.10.2023

Dogtrekking Bílé Karpaty jsme ukončili naši sportovní sezonu. Počasí nám přálo a náš tým Moravské střely jsme dali trať SHORT 24km a převýšení 550m v zastoupení Já a Cia, Hanka s Beníkem a Zdenda s Frejou jsme tentokrát nezabloudili, ale taky jsme dali rekord a do cíle jsme dorazili o 1hod . a 30min dříve. Na tomto treku jsem měla možnost se setkat i s Nelou a Hunterem , který je bratr mého Chata. Nela s Huntrem se věnují tratí LONG za co mají můj velký obdiv a jsou neskuteční. Hunter svou trekingovou kariérou ukončil celkovým 3 místem a je jediný zástupce plemene SAV, který to dokázal v této sportovní činnosti. Dogtrekking Bílé Karpaty byl neskutečný a je neuvěřitelné, že naše svaly potřebují pořádnou regeneraci a tato parta už udělala pozvánku na rok 2024, tak uvidíme, ale pokud nám bude zdraví a čas přát, tak se uvidíme na startu. A máme krásné památeční triko.

Zdenda, Freja, Hanka a Beník
Konečně v cíli
Já a Cia

7.10.2023

Se konal první ČESKOSLOVENSKÝ překážkový závod, který se pořádal u nás na Moravě, a kde si všichni závodníci mysleli, že Morava je samá rovinka, tak to je omyl .. Máme tu krásné kopce, které nám dali zabrat a tak skvělou trať, kterou připravili naši přátelé z Extreme Dog Race a APONI DOG RACE byla neskutečná. Celý den byl super, atmosféra neskutečná a bylo super se setkat s přáteli a s celým týmem Moravské střely, který se opravdu rozrostl a že nás jde poznat a slyšet. Závodili jsme v kategorii BASE 6km a to já s Ciou, kategorie FUN mamka s Bertou a já se Chatem, který měl tyto závody rád a tak si dal kratší verzi a moc si to užil.

Náš tým
Já a Cia
Triko už není bílé
Cia je neskutečná
Bahní maska top
Opravdu musím
BASE v cíli
Příprava na FUN
Mamka a Berta
Já a Chato
FUN v cíli

30.9.2023

Je neuvěřitelné jak počasí může jít proti Vám. Jeden den jste ve slunečném Rakousku na výstavě a běhen 24hod. se vše změní v úplný blázinec. Ano, letos náš druhý dogtrekking Valašská vlčice, který se konal za větším kopcem od našeho domova a to na Velehradě, kde je krásná příroda a člověk si řekne, tam to znám to bude v pohodě. Na tomto treku jsme šli dva týmy z naší party Moravská střela, která má heslo ZTRACENI. Šli jsme dvě tratě mamka s Bertou a Lenka Trajová Elorii šli 10km a já s Ciou, Hanka s Beníkem a Zdenda s Frejou jsme si dali trať SHORT 20 km. Když opomenu, že hned po příjezdu pršelo jako z konve a mělo to ustát až tak za 2 hodiny, tak jsme vystartovali, protože nejsme žádné máčky a mamka s Lenkou počkali, protože jejich trať měla start o hodinu později. Až na ten déšť trať byla super, ale pocit když přijdete k první živé kontrole a tam zjistíte, že jdete trať MID a musíte se vrátit je k nezaplacení a v hlavě se vám promítají takové slova, která ani na hlas nejde vyslovit. No, déšť si udělal velkou práci a barevné fáborky naší trati pozměnil o odstín a to i trati MID, tak že došlo k 6km omylu, ale pocit že jsme nebyli jediný nás těšil v cíli. Sice místo 20km jsme měli 26km v nohách, počasí se v polovině závodu rozhodlo, že už toho deště stačí, tak to byl krásný závod, ale na příští rok musíme čas vylepšit. Holky které měli 10km trať, tak ty se ztratili taky a tak na nás hezky čekali v kempové hospůdce a posílali fotku výborné teplé gulášovky, což byla neskutečná provokace :-D.

29.9.2023

Začneme hezky výstavou v rakouském Tullnu, kam vyrazila naše dvojka veteránů a to Asta Lady Moravia Traj a Guipagho Chato Miraja. Pro Chata to bylo neplánované, ale měli jsme před covidem zaplacenou výstavu ÖKV nám platbu drželo 3 roky, tak jsme si ji jeli vybrat. Chato byl jediný zástupce SAV a po 3 leté pauze se v kruhu hezky předvedl a samozřejmě kdo ho zná, tak chtěl od pana rozhodčího podrbat za uchem co se mu i splnilo. Chato získal V1, CACIB-V.

Ale tento den hlavně patřil naší Astičce, která si jela pro svůj poslední titul CACIB-V, aby mohla splnit podmínky pro udělení titulu C.I.B. Veterán, což je jedno z nejvyšších ocení. Jako veteránka byla jediný zástupce, ale běloušků bylo v Rakousku více. Pán rozhodčí vypadal přísně, ale mamka s Astou ho očarovali a Asta si vyběhala svůj poslední titul a stala se první nositelkou titulu C.I.B. Veterán plemene BŠO v ČR. Je to neskutečný pocit a hlavně Astička je v super kondici, že ani na svůj věk nevypadá.

LÉTO

12.9.2023

Přišel nám pozdrav ze Slovenska od našeho Bézy z vrhu D. První koupel a pak překvapení. Ano, menší nevýhoda, když máte bělouška s dlouhou a krásně hustou srstí a proletí Vám houštím. Béza je suprové povahy, ale bohužel, mi nesestouplo jedno varle, tak už má za sebou kastraci, kterou minulý rok zvládnul skvěle.

17.9.23 padl rekord

2.9.2023

Jak ukončit léto než HDR závodem, který pro nás je velká výzva. Letos jsme sice nebyli jeho součástí, ale krásně nás zastoupila Benita Thea Nika-Ho se svým bratrem Vilíkem se svými majiteli. Už se těšíme na fotky, které doplníme.

28.8.2023

Je krásné jak Vrh A každým rokem kvete do krásy. Asima Luna Nika-Ho

26.8.2023

Se konal u našich sousedů Slováků Aponi Dog Race a náš Loki se svou paničkou se tohoto závodu poprvé účastnili a hned 2.místo v týmech. Velká gratulace jim oběma a už se těšíme s Ciou, Chatem a Astou až na podzim poznáme tým Aponi Dog Race u nás na Moravě.

24.8.2023

Dnes nám poslala pozdrav Alma Ria, fenka z našeho Vrhu A, kterou jsme i s její sestrou Astou odebraly. Alma se má opravdu skvěle. Se svojí rodinou cestuje a prý je to gaučák a kotec, který byl pro ni přichystaný je opět plný dřeva na zimu. Alma konečně poznala co znamená být člen rodiny a mít ji u sebe.

20.8.2023

Dnes nám poslala pozdrav sestra Cassyopea z vrhu C. Rodina se ji snaží vždy hezky a kulturně vyfotit, ale prý to nejde :-).

18.8.2023

Už pár let jsme si říkali, že do Bratislavy na výstavu v létě je sebevražda. Nemáte se kde schovat a když je horko, tak jde opravdu poznat. No od poslední výstavy uběhlo pár let, a tak jsme si řekli, proč ne. Letos jela sama Cia a jde vidět, že má výstavní geny po rodičích. V tř. otevřené, kde nastoupila proti zkušené chovatelce, tak jí to s mamkou pořádně v tom horku natřely a odvezla si domů V1, CAC.

2.8.2023

Je neuvěřitelné jak čas letí po boku našich parťáků a 2.8.2023 náš Harppy ” Lars la Blankpapilio ” oslavil 12 let. Stal se otcem našich vrhů A a C, jeho dcera Cia a syn Cyklon budou pokračovatelé jeho linie a taky dědečkem. Harppy je pán pes s velký P a srdcem. Životní parťák do nepohody, utěšitel a učitel.

Harppy přejeme ti, aby ti to s námi ještě krásně ťapkalo, protože každý den s tebou je dar.

Máme tě Všichni moc rádi.

28.7.2023

Beowulf Jambo, ale doma mu říkají Max, je neuvěřitelný sportovec a se svou majitelkou letos obdrželi klubový titul MISTR ve VYTRVALOSTNÍM SPORTU. Oběma velká gratulace.

25.7.2023

Emirek poslední pejsek si u nás na požádání své nové rodiny prodloužil o skoro 14 dní a pořádně si to užíval. Měl všechny jen sám pro sebe a hodně se během 14 dní naučil. Nejen samostatnosti, být v kotci, když jsme byli v práci, že když se dává jídlo, tak se hezky musí posadit a počkat a hlavně, že nejstarší členové naší smečky se musí respektovat a ne je otravovat stále. Těch 14 dní s ním bylo neskutečných a bylo opravdu těžké se s ním rozloučit.

19.7.2023

Dnes odjela největší raubířka Enola Nika-Ho.

18.7.2023

Tak náš nejmenší prcek a bojovník Exon Nika-Ho nás dnes opustil, ale máme ho blízko domova. Ještě než odjel tak se pohrál s vlčím strejdou Chatem. Doma ho čeká soused kamarád čuvač :-).

16.7.2023

Druhá holčička na kterou doma čekala další bílá kamarádka byla Eggybail Nika-Ho

14.7.2023

Dnes odjela první holčička Elza Nika-Ho

13.7.2023

Dnes nás první opustil Edor Nika-Ho

8.7.2023

Máme 7 týdnů a jsme pořádní raubíři a užíváme si poslední dny v našem domově.

28.6.2023

Jak nás utahat, abychom spali až do rána 🙂

26.6.2023

Poslušně hlásíme, že jsme pěkní rošťáci a už jsme během 14 dní poznali naše budoucí rodiny, teda až na brášku Edýho, který bude velké překvapení, ale jeho rodina jako ty naše ho pečlivě sledují a ptají se na nás. Za 14 dní se rozutečeme, ale do té doby si to pořádně ještě užijeme doma s naší mamkou, babičkou a sestrou Ciou. Strejdové Harppy a Chato nás pozorují hezky zdálky :-). Fotky 5 a 6 týden.

12.6.2023

Jsou nám 4 týdny a už to s námi pěkně šije 🙂

5.6.2023

Dnes jsme na světě 3 týdny. Lozíme, zkoumáme okolí a poznáváme nové věci, zvuky, ale prý jsme nejhodnější když spíme.

JARO

29.5.2023

Máme 2 týdny a na pár minutek jsme šli ven, taky jsme poznali babičku Astu a už se těšíme, až poznáme ostatní členy smečky.

22.5.2023

Dnes nám je týden 🙂

Další informace o vrhu naleznete – zde

10.5.2023

Termín porodu je skoro za dveřmi a tak jsme s Bertičkou jeli na poslední kontrolu k našim veterinárním lékařkám a jako vždy jsme si udělali rtg snímek a teď otázka, o kolik se naše rodina rozroste ?

8.5.2023

Dnes je to 5 let co se nám narodil vrh B. Přejeme všem krásné narozeniny Beowulf Jambo, Bumblebee, Beira, Benita Thea a Berta,která se za pár dní stane po 3 matkou.

6.5.2023

Dnešní super den.. jak pro Anglii tak i pro nás. Dnes se konala klubová výstava Bílého švýcarského ovčáka v Malackách,Slovensko. Asta Lady Moravia Traj se předvedla v třídě veteránů V1,BOV a Cia Chelsey Nika-Ho třída otevřená V4. Krásný úspěch a za rok opět přijedeme se za přáteli podívat.

5.5.2023

3.5.2023

Berta 52 den březosti. Bertička dělá ten společnost našim klukům na procházkách.

25.4.2023

Dnes jsme obdrželi zprávu, že Chatova dcera byla nakryta. Tak budeme držet packy ať se březost potvrdí a Chato se stane dědečkem.

18.4.2023

S velkou radostí oznamujeme, že byla potvrzena březost naší fenky Berta Nika-Ho a v polovině května nás bude o pár kuliček více. Stále přijímáme rezervace.

16.4.2023

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Zdá se to, jako by to bylo jen pár let, co jsem po náročné směně v tom největším horku jela přes celou republiku pro svého vysněného šediváka v doprovodu své mamky, a že to byla cesta . A ten náš klučina slaví 8 let. Je to neskutečné, jak ten čas po jeho boku utíká a že jsme toho spolu zažili. Krásně reprezentoval SAV pleno na výstavách a získal mnoho krásných ocenění, byl mi po boku všech šílených, ale krásných věcí jako překážkové závody HDR a EDR, kde jsme se stali inspirací pro další majitele SAV, doktreking, 3x jsme spolu pomohli díky projektu 1000 mil pro jeden cíl dětem z nadace Krteček, zvládli jsme spolu i náročný rok, který ukončil naši vyšší sportovní éru, ale i tak pomáháme pár projektům, abychom byli ve formě, a v plánu nějaké závody jsou i letos. V posledních dnech je velkou oporou svému bílému bratrovi, který ho celý život vychovával a byl mu oporou a hlavně je Chato skvělá chůva našich vrhů, což si opravdu užívá a život v bílé směčce se mu opravdu líbí. Pro mě je splněný sen, parťák, a když má dnes 8 let, tak je občas na zabití, ale stejně bychom ho nedali, protože jak se přitulí hned je člověku líp. Komu nejvíce poděkovat za můj sen. Ano, jsou to 3 ženy ženy a to Jana Nováková z CHS Miraja, které děkuji za toho chlapa a hlavně její fence Donna of Street Miraja, Martina Muttschal za Chatového otce a mojí skvělé mamce Vera Caudrova, která jela se mnou pro Chata přes celou republiku , za hlídání když potřebuji a když ji občas navštívil výběh se 🐥🐔🐥 a nějakou ulovil, že se jen povznesla.

Sourozencům přejeme všechno nejlepší a pevné zdraví a ať jste s námi co nejdéle.

A jako předčasný dárek Chato obdržel zprávu, že by se v polovině června mohl stát dědečkem, tak budeme držet vlčí packy, ať se vše podaří.

15.4.2023

Dnes byl opravdu náročný den. Po 2 leté pauze jsme opět vyrazili s přáteli do Šlapanic na dogtreking Šlapanický vlk SHORT 22km, který je blízko našeho domova. Letos to byla premiéra pro nejmladší členku naší rodiny Cia Chelsey Nika-Ho. Zvládla to opravdu skvěle a to měla asi ze všech psů co byli se mnou na treku nejhorší terén. Jak všichni dobře víme, tak v posledních dnech opravdu pršelo a letošní trať byla opravdu bahní lázeň. Tak, že ano byly i pády, ale všichni jsme dorazili do cíle v pořádku a jako čuňátka :-)). Za náš tým Moravská střela bylo zastoupení 4 členů což není špatné , ale musíme se polepšit.

V kategorii DTW2 jsme z 45 žen získala 30 místo. Což je super výsledek. A v cíli nás čekal krásný balíček, plný překvapení. A teď už je čas odpočívat.

10.4.2023

Velikonoční procházka naší smečky. Spolu jim to sluší a s nimi ten čas tak rychle letí

8.4.2023

Dnes se konala NVP Brno. Cia Chelsey Nika-Ho v tř.mezitřída získala svůj první CAC titul a nastartovala svoji cestu k získání titulu Šampion ČR, tak uvidíme jak se nám to podaří.

2.4.2023

S velkou radostí se chceme hned podělit. Dnes proběhla bonitace KBO v Poličce a samozřejmě, že jsme vyrazili s naší Cia Chelsey Nika-Ho, ale taky nás tam čekal bratr Cyklon Nika-Ho. Oba sourozenci bonitaci zvládli. Cyklon hezky v klidu, a to dostal zabrat při měření,ale nenechal se rozhodit a naše Cia Chelsey tak ta vše komentovala :-)).

Ale z čeho máme největší radost, že Cyklon Nika-Ho je první uchovněný potomek po našem LARS LA BLANKPAPILIO “HARPPYM”.

1.4.2023

Dnes jsme se jeli podívat na skok do Bratislavi na výstavu. Holky se pěkně předvedli a Astička potřebuje ještě jeden CACIB-V, aby získala C.I.B. veterán.

26.3.2023

Dnes jsme jeli na Oblastní výstavu do Kelče s naší Cia Chelsey Nika-Ho a taky nás tam čekal bratr Cyklon Nika-Ho. S bráškou jsme se naposledy viděli na Národní výstavě v Olomouci minulý rok. Oba sourozenci byli v tř.mezitřída. Cyklon nemá výstavní zkušenosti, ale zvládnul to s paničkou dobře. Získal VD1. Naše Cia Chelsey se předvedla na výbornou a svou kategorii vyhrála a stala se i Oblastním vítězem a splnila udělení klubového šampiona :-).

S bratrem Cyklonem se opět uvidíme za týden v Poličce na BONITACI.

19.3.2023

Jediná narozená fenka Daisy Rose Nika-Ho z vrhu D splnila SVOD MLADÝCH pod naším klubem. Vše zvládla skvěle a čas uvidí jestli se majitel rozhodne ji uchovnit, ale děkujeme, že ji předvedl. Výsledek měli skvělí. Prostě Růženka je slečna a naše první s polodlouhou srstí.

A máme na kryto. Více informací o vrhu E budeme postupně doplňovat.

2.3.2023

Vrh A dnes slaví 6 let. Z tohoto krásného spojení se narodili 4 krásné fenky.

Alma Ria, Asima Luna, Asta Lucky a Amber.

ZIMA

22.2.2022

17.2.2023

MVP Nitra, Slovensko. Dnes jsme si na jeden odskočili k sousedům. Cia si jela vyzvednout svůj titul Junior Šampiona a dnes rozjela svou cestu na Šampiona SK, svým druhým místem a získáním r.CAC. Uvidíme jak se nám bude držet štěstí, ale pomalinku se blížíme k titulu Klubového šampiona KBO.

28.1.2023 – 29.1.2023

DUOCACIB Brno byl opravdu plný dojmů. Naše veteránka Astička se stala Šampionkou veteránu ČR a Cia v mezitřídě získala 2 místo. Přijela nás podpořit i majitelka od naší Astičky chs Moravia Traj a byla opravdu hrdá a nás to moc potěšilo.

26.1.2023

Dnes Cia Chelsey Nika-Ho přišly výsledky DKK 0/0, DKL 0/0 a OCD-čisté a hurá na bonitaci

7.1.2023

Dnes jsme jeli se podívat do Brna na NVP s naší puberťačkou Ciou Nika-Ho. A při procházce a socializaci jsme našli zaparkovanou tuto krásu,že fotka musela být.