Novinky

Vrh C – léto 2019

12.3.2019

Asta Lady  Moravia Traj nezabřezla

Krytí se bude opakovat v létě 2019.

3.2.2019

Proběhlo krytí

Asta Lady Moravia Traj

2.2.2019

Proběhl DUOCACIB Brno. Po dlouhé době bylo vidět tolik SAV na výstavě. Chato tentokrát nebyl jediný zástupce psů, ale byl nejstarší. Pán rozhodčí Krinke nám dal opravdu zabrat a Chato mu to dal i najevo, že ho má dnes na háku, když doma ho čeká něco mnohem lepšího. V závěrečném boji o BOB s naší fenčí konkurentkou jsme byli úspěšnější – V1, CAC, CACIB, BOB.

V neděli Chato nenastoupil.

31.1.2019

Nám trochu sněhu poslal i Bumblebee Jambo Nika-Ho

25.1.-27.1.2019

Tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme štěstí a pojedeme 3 dny Nitru se Chatem. Rozhodli jsme se, že když to máme tak rozjeté že zabojujeme a zkusíme získat titul SKJ, který je ten nejvyšší co lze na Slovensku získat, ale k tomu je dlouhá cesta a někdy záleží i na rozhodčí jestli Vám dá V1 s CAC a nebo jen V1 to jsme už také zažili. Tak že není pravda, že ikdyž jsme v naší třídě sami že vždy odjíždíme s CAC :-). Ale abych co nejlíp popsala 3 dny v Nitře. Tak páteční cesta byla dlouhá. Chato opravdu neměl svůj den a museli jsme nečekaně zastavovat častěji. Po příjezdu do Nitry jsme šli pozdravit naše přátele od běloušků a okouknout pana rozhodčího. Chato jako vždy ulehl a čekal až přijde na nás řada. Po delší době jsme uviděli Easta z in Fine mudy s paničkou Ivetou a šli jsme je pozdravit. Kluci si lehli vedle sebe a kdo ví co jim prolétalo hlavou. Chato opravdu neměl svůj den a nechtěl v kruhu ani pamlsek a tak jsem se ho snažila rozběhat gesty. Pán rozhodčí byl hodný a viděl že Chato nechce běhat tak nás nemučil. Byl ale překvapen, že se mohl sám podívat na zuby a tak jsme odešli s opravdu krásným posudkem V1, CAC, r.CACIBa Eastovi se také dařilo. Při závěrečném běhu o CACIB a BOB byl East lépe naladěn a tak jsme jemu i Ivetě pogratulovali a od pana rozhodčího jsme obě získali velkou pochvalu , jak se kluci krásně předvedli.

V sobotu byl Chato v lepší náladě a krásně se předvedl až si to užíval. Naší soupeřkou byla fenka pocházející přímo ze země původu plemene SAV,která také uspěla, ale v boji o BOB byl Chato odhodlaný vyhrát a tak se již stalo. Poslední výstavní den si Chato užil, ale šlo poznat že už toho má plnou hlavu za ty celé 3 dny. O víkendu mu jako maskot štěstí jela fandit i naše fenka Berta 🙂

Guipagho Chato Miraja

3xV1, CAC, r.CACIB, 2x CACIB,2xBOB

Získal třetí nejvyšší titul SK – Slovenský výstavní šampion

12.1.2019

Vyrazili jsme na Národní Hanáckou výstavu psů do Brna. Bylo to i malé setkání sourozenců z našeho vrhu B, kteří si se svými páníčky mohli také vyzkoušet vystavování, protože byli ve starším dorostu a taky setkání s mamkou Astou. Za fenky se předvedly Berta s Benite Thea a za psy naši jediní chlapáci Beowulf Jambo ( Max ) a Bubmlebee Jambo. A z vrhu A přijela starší sestra Amber. Byl to opravdu krásný den a bylo krásné vidět náš odchov. Chato se se všemi prcky vítal a oni sním.

Výsledky:

Berta Nika-Ho – VN1

Benita Thea Nika-Ho – VN3

Beowulf Jambo Nika-Ho – VN1

Bumblebee Jambo Nika-Ho – VN2

Amber Nika-Ho tř.mezitřída V1, CAC ( Juniorský šampion Česka )

Guipagho Chato Miraja tř. vítězů – V1, CAC, NV ( Chato je čekatel na šampiona ČMKU ).

5.1.2019

Nám přišel pozdrav od Benity Thei Nika-Ho