2019


26.9.2019

V ch.s. stanici from Stone Paradise narodila po Harppym1 krásná, zdravá fenka jménem Angie from Stone Paradise.


14.9.2019

HDR OPATOV 2019

6km , 16 překážek. Já se Chatem a Petr s Atilou Ryjan jsme se stali legendami HDR. Chato je parťák a prošel všechny překážky tak že žádné trestné dřepy, což mě hodně potěšilo. Našli jsme další koníček,kde lidé neřeší jestli jste sportovec profesionál a nebo jen lenoch. Tento závod je o poutu a důvěře Vašeho psa s Vámi. A HDR 2020 těž se. Budeme tvou součástí..

z 557 žen jsem v čase 1:21:09.7 doběhla na 490 místo. Dělili nás už setiny.. Do příštího roku se má co zlepšit :0)))

V tento den se stala chovnou fenou i naše fenka z vrhu A Asima Luna Nika-Ho.


7.9.2019

NVP Olomoc

Dnešní  den byl sice plný děště, ale pro naši ch.s. to byly kapky štěstí, protože se nám opravdu dařilo.
Berta Nika-Ho tr.mladych V2 ale jen o fous ji uteklo prvni misto.
Asta Lady MoraviaTraj tr.pracovni V1,CAC
Beowulf Jambo Nika-Ho tr.ml. V1,CAJC, a stal se Junior Šampionem.
Guipagho Chato Miraja tr.vitezu V1,CAC,NV,BOS
Chato splnil podmÍnky pro udělení Grand Šampiona a Šampiona ČMKU


25.8.2019

Projekt 1000 Mil pro jeden cíl – je úžasný projekt, který pomáhá dětem bojující s rakovinou ve FN Brno. Minulý rok se naše chovatelská stanice stala patronem etapy č.38 a letos jsme si jí a Chato stali samotnou součástí, abychom podpořili jak tento projekt, tak i Chatového brášku Hunta,který nás k tomu přivedl, ale i letošního dalšího nováčka jako jsme byli se Chatem mi, Jindra Šalátová i Boycott Cody Pett´s Wolf, kteří svůj 40km úsek běželi. Já se Chatem jsme měli náročnou etapu č.8 národním parkem Podyjí, který byl opravdu nádherný,ale zapomněli nám říci o menším výšlapu,který nás zpomalil, ale nakonec jsme do cíle přijeli v pořádku. Příští rok, pokud projekt opět pojede budeme bojovat o etapu, kde je samá rovinka..


2.8.2019

Harppy dnes slaví 8 let a od dnešního dne je z něho pán veterán. Ale on se na to vůbec necítí.


3.7.2019

Náš Ozzy dnes slaví 11 let.


22.6.2019

Intercanis Brno


21.6.2019

Chato se oficiálně stal C.I.B. šampionem


12.6.2019

DUOCACIB NITRA A KV BŠO NOVÁ ŽIVOHOŠŤ
Do Nitry jsme jeli pouze jeden den a čekalo nás velké překvapení. Přijel i Bumblebee Jambo Nika-Ho 🙂

Berta Nika-Ho V2
Bumblebee Jambo Nika-Ho V3
Guipagho Chato Miraja V1,CAC,CACIB, BOS a Super Grand Šampion SK se stal toho dne.

I další bratr Beowulf Jambo Nika-Ho nás reprezentoval na KV BŠO. Rozhodčí už od sluníčka asi měl úpal , jelikož to létalo samíma VD. Maxík VD2 ale odvézl si pohár a krásný posudek.

Všem moc děkujeme za prezentování naší Ch.S. Nika-Ho


12.5.2019

Proběhla naše první MVP v Rakousku se Chatem. Zastoupení plemene SAV byla v malém počtu a to pouze 4. S velkým překvapením naším soupeřem byl český kolega z výstav. Se Chatem jsme šli do toho, že to dáme a že si ten vysněný CACIB prostě přiveze domů a tak se i stalo. Chato se krásně předvedl a získal v tř. šampionů V1, CAC, CACIB , BOB a tím jsme splnil vše pro udělení titulu C.I.B. a Šampiona SKJ ( což je nejvyšší titul na Slovensku ). Pán rozhodčí byl skvělí. Na výstavu byla přihlášena i Berta, ale ta nám začala hárat, ale na podzim se opět pojedeme do Rakouska podívat i s ní.

Další zpráva přišla od našeho odchovance z vrhu B. Beowulf Jambo měl nabitý víkend. Ve věku 1. roku složil se svým pánečkem Tadeášem svoji první zkoušku – NHAT ( test přirozených vloh ovčárského psa ). Zde jsou slova pana trenéra : Radek Polášek Velká gratulace patří Tadeášovi a samozřejmě také Maxovi. Málokdy se u TS psa vidí taková vloha spojená s citem pro ovce, kdy se jeho handler může naprosto spolehnout, že pes podrží stádo, udělá svou práci a ani v exponovaných chvílích nic neprovede. Kdo jiný než ti, kteří první trénink zvládli prokázat vlohu, druhý trénink se volně procházeli po půlhektarové pastvině a v třetím tréninku na stejném place ovládli i stádo divokých scudde v čele s kamerunkou, by měl splnit NHAT pouze se syrovou vlohou? Jsem rád, že to vyšlo.


8.5.2019

Vrh B oslavil svůj první rok na tomto světe.

Berta
Beowulf Jambo ( Maxík )

Bumblebee Jambo

Beira

Benita Thea


5.5.2019

Asta Lady Moravia Traj

5.let


19.4.2019

Se sešli bratři Beouwulf Jambo a Bumblebee Jambo ve Frenštátu pod Radhoštěm na kurzu přivolávacích her. Jde vidět že si to brášci i páničkové užili.

z leva Beowulf Jambo ( Maxík ) a Bumblebee Jambo

16.4.2019

Guipagho Chato Miraja

4 roky


14.4.2019

MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

V tř. otevřené měla svou premiéru Asima Luna Nika-Ho a odvezla si krásné 3.místo V3 s krásným posudkem. Jen panička nesmí být tak ve stresu.
Asta Lady Moravia Traj x Lars la Blankpapilio


13.4.2019

Po dlouhé pauze od prvního dogtrekkingu jsem se rozhodla, že nejlíp jak na chvilku vypnout a užít si den v přírodě s hafanama je přihlásit se na dogtrekking. Výzva přišla po žádosti Nely, že by si dala na začátku své trekařské sezóny s Huntem ( brácha Chata ) i variantu Short, což jsem byla ráda. Dnesní Šlapanický vlk dogtrekking tak místo 28km bylo 30km v cílí :0) a 108 závodnic. Ze všech závodníků jsem byla druhá s největším psím týmem. Asta a Harppy spolupracovali skvěle, ale Chato dělal blbosti a hrál jak už nemůže. Společnost nám dělal bratr Chata Huntík s paničkou Nelou a kamarádka Moira s Natálkou Krejčí.

V čase 6h24min jsme se ze 108 závodnic umístili na 49. místě. Tak že ta týdenní bolest stála za to :0).


6.4.2019

NVP Ostrava
Berta Nika-Ho tř.mladých V1, CAJC, BOJ, BOB

Benita Thea Nika-Ho tř. mladých VD2 ( Theuška se krásně a vesele předvedla, jen trochu více zvesela,ale to nevadí. Dostala krásný posudek)

Beowulf Jambo Nika-Ho tř.mladých V1, CAJC


24.3.2019

Tento víkend byl opravdu úspěšný pro naši ch.s. Nika-Ho. Konala se KV BŠO , bonitace a svod v Detřichově
Výstavy se zúčastnil Beowulf Jambo Nika-Ho v tř.mladých získal V4 z 8 konkurentů. Páneček Tadeášek, byl nejmladším vystavovatelem v této skupině.
Také se konala bonitace. Naše odchovankyně Amber Nika-Ho se stala chovnou fenou.
V neděli se konal svod mladých, kterého se zůčastnili 3 odchovanci z vrhuB. Paní posuzovatelka si na nás vyřádila, ale všichni svod spnili.
Berta, Bumblebee Jambo a Beowulf Jambo mají otevřené dveře k uchovnění. Na vše dnes dohlížela i jejich mamka Asta Lady Moravia Traj. Tímto chci poděkovat rodině Klikové a Voříškové za účast a reprezentaci naší ch.s. Nika-Ho.

z leva Beowulf Jambo, Berta, Asta Lady Moravia Traj a Bumblebee Jambo

12.3.2019

Asta Lady  Moravia Traj nezabřezla

Krytí se bude opakovat v létě 2019.


2.3.2019

Vrh A slaví 2.narozeniny


23.2.-24.2.2019

23.2.2019 proběhla výstava Šampionů Slovenska v Bratislavě. Byli jsme se Chatem připraveni že postoupíme o pět do druhého kola a hurá jede se domů, ale stal se úplný opak. Pán rozhodčí z Maďarska se do Chata zamiloval a stál si za svým že Chato si zaslouží víc. Mám tu velkou radost o kterou se chci podělit.

Guipagho Chato Miraja se stal 8.nejlepším šampionem Slovenska za skupinu FCI 1.

V neděli u pana Havelky získal V1, CAC, BOB , Národní vítěz Slovenska s krásným posudkem a s malým požehnáním jak od pana Havelky tak i od sobotního rozhodčího,které jsme si vzali k srdci a tak to i uskutečníme :0)).

Berta Nika-Ho v tř.mladých V2. Byla to její druhá výstava a předvedla se skvěle. Věříme že má před sebou mnoho krásných posudků a výsledků a bude reprezentovat ch.s. Nika-Ho hrdě.


3.2.2019

Proběhlo krytí

Asta Lady Moravia Traj


2.2.2019

Proběhl DUOCACIB Brno. Po dlouhé době bylo vidět tolik SAV na výstavě. Chato tentokrát nebyl jediný zástupce psů, ale byl nejstarší. Pán rozhodčí Krinke nám dal opravdu zabrat a Chato mu to dal i najevo, že ho má dnes na háku, když doma ho čeká něco mnohem lepšího. V závěrečném boji o BOB s naší fenčí konkurentkou jsme byli úspěšnější – V1, CAC, CACIB, BOB.

V neděli Chato nenastoupil.


31.1.2019

Nám trochu sněhu poslal i Bumblebee Jambo Nika-Ho


25.1.-27.1.2019

Tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme štěstí a pojedeme 3 dny Nitru se Chatem. Rozhodli jsme se, že když to máme tak rozjeté že zabojujeme a zkusíme získat titul SKJ, který je ten nejvyšší co lze na Slovensku získat, ale k tomu je dlouhá cesta a někdy záleží i na rozhodčí jestli Vám dá V1 s CAC a nebo jen V1 to jsme už také zažili. Tak že není pravda, že ikdyž jsme v naší třídě sami že vždy odjíždíme s CAC :-). Ale abych co nejlíp popsala 3 dny v Nitře. Tak páteční cesta byla dlouhá. Chato opravdu neměl svůj den a museli jsme nečekaně zastavovat častěji. Po příjezdu do Nitry jsme šli pozdravit naše přátele od běloušků a okouknout pana rozhodčího. Chato jako vždy ulehl a čekal až přijde na nás řada. Po delší době jsme uviděli Easta z in Fine mudy s paničkou Ivetou a šli jsme je pozdravit. Kluci si lehli vedle sebe a kdo ví co jim prolétalo hlavou. Chato opravdu neměl svůj den a nechtěl v kruhu ani pamlsek a tak jsem se ho snažila rozběhat gesty. Pán rozhodčí byl hodný a viděl že Chato nechce běhat tak nás nemučil. Byl ale překvapen, že se mohl sám podívat na zuby a tak jsme odešli s opravdu krásným posudkem V1, CAC, r.CACIBa Eastovi se také dařilo. Při závěrečném běhu o CACIB a BOB byl East lépe naladěn a tak jsme jemu i Ivetě pogratulovali a od pana rozhodčího jsme obě získali velkou pochvalu , jak se kluci krásně předvedli.

V sobotu byl Chato v lepší náladě a krásně se předvedl až si to užíval. Naší soupeřkou byla fenka pocházející přímo ze země původu plemene SAV,která také uspěla, ale v boji o BOB byl Chato odhodlaný vyhrát a tak se již stalo. Poslední výstavní den si Chato užil, ale šlo poznat že už toho má plnou hlavu za ty celé 3 dny. O víkendu mu jako maskot štěstí jela fandit i naše fenka Berta 🙂 V1, CAC, CACIB, BOB

Guipagho Chato Miraja

3xV1, CAC, r.CACIB, 2x CACIB,2xBOB

Získal třetí nejvyšší titul SK – Slovenský výstavní šampion


12.1.2019

Vyrazili jsme na Národní Hanáckou výstavu psů do Brna. Bylo to i malé setkání sourozenců z našeho vrhu B, kteří si se svými páníčky mohli také vyzkoušet vystavování, protože byli ve starším dorostu a taky setkání s mamkou Astou. Za fenky se předvedly Berta s Benite Thea a za psy naši jediní chlapáci Beowulf Jambo ( Max ) a Bubmlebee Jambo. A z vrhu A přijela starší sestra Amber. Byl to opravdu krásný den a bylo krásné vidět náš odchov. Chato se se všemi prcky vítal a oni sním.

Výsledky:

Berta Nika-Ho – VN1

Benita Thea Nika-Ho – VN3

Beowulf Jambo Nika-Ho – VN1

Bumblebee Jambo Nika-Ho – VN2

Amber Nika-Ho tř.mezitřída V1, CAC ( Juniorský šampion Česka )

Guipagho Chato Miraja tř. vítězů – V1, CAC, NV ( Chato je čekatel na šampiona ČMKU ).


5.1.2019

Nám přišel pozdrav od Benity Thei Nika-Ho