2022

VRH E – JARO 2023

Asima Luna Nika-Ho – adopce pozastavena

ZIMA

3.12.2022

Jak zakončit rok 2022 po pejskařsku?
No přeci výstavou a ta letošní byla Jubilejní 30 v Brně. Přijela nás podpořit i chovatelka s rodinou od které máme naši Astu Lady Moravia Traj .
A kdo tu výstavní sezónu ukončil no přeci naše holky matka s dcerou Asta Lady Moravia Traj a Berta Nika-Ho  a pán rozhodčí Leoš Jančík měl dobrou náladu.

PODZIM

25.11.2022 – 27.11.2022

Winter Bratislava ukončila naši výstavní sezónu na Slovensku a byl to úspěch a hlavně setkání s přáteli.

PÁTEK: odstartovala Asta Lady Moravia Traj v tř.veterán získala V1 a tím splnila a získala titul Šampion Veterán Slovenska, Cia Chelsey Nika-Ho tř. mladý V2.

SOBOTA: Cia Chelsey Nika-Ho tř.mladý VD2 a Berta Nika-Ho tř. otevřená V2.r CAC a taky jsme na cestě domů navštívili našeho odchovance z vrhu D -Didaktik Shiro Nika-Ho a kluk nám roste hezky do krásy.

NEDĚLE: tak tu jsme zakončili opravdu hezky. Berta Nika-Ho tř. otevřená VD2 a Cia Chelsey Nika-Ho tř. mezitřída V1,CAC.

6.11.2022

Dnes jsme byli podpořit s Ciou bratra Calian Arese Nika-Ho na svodě v Poličce.

Ares svod splnil a přijel i mladší bratr z vrhu D.

Matka vrhu Berta Nika-Ho

5.11.2022

Dnes jsme obdrželi zprávu od majitelů ze Švýcarska. Náš Catori Dix Nika-Ho splnil povinnou základní zkoušku z poslušnosti,kterou pes žijící ve Švýcarsku musí mít.

Otec: Lars la Blankpapilio a Matka: Berta Nika-Ho

28.10.2022 – 30.10.2022

Na konci měsíce října se konala MVP v Bratislavě a tak jsme jeli vyzkoušet štěstí. Obsadili jsme dvě třídy. A to Cia Chelsey Nika-Ho tř.mladých V2 a Asta Lady Moravia Traj třída veteránů V1 a tím započala svou cestu k získání titulu Šampiona Veteránů Slovenska.

11.9.2022

Včera jsme vyrazili na Klubovou výstavu BŠO do České Skalice. Počasí nám vydrželo,cesta náročná, hlavně když jsou uzavřené úseky, a pak bloudí te na krásné Vysočině.

Mamka si z holkama vyběhala krásné posudky a výhru. Setkali jsme se s přáteli a naše Cia Chelsey poznala svoji prababičku Tara Chelsey Donnevara po které dostala své druhé jméno.

Prostě skvělí den.

Asta Lady Moravia Traj a Cia Chelsey Nika-Ho
Asta Lady Moravia Traj

3.9.2022

Se konala NVP Olomouc a tak jsme jeli zkusit štěstí s holkami a ono to vyšlo. Cia sice trochu řešila ten ruch kolem sebe, ale zvládla to. V kruhu se jí sice nechtělo běžet, ale osahávaní od pana rozhodčího zvládla na jedničku. Pořád se zlepšujeme. Hold někdy pes jde do kruhu a udělá vše a někdy se prostě sekne :-). Za to naše Asta jako veteránka se předvedla krásně a odvezla si zaslouženě titul BOV. Za psi nás reprezentoval Cyklon Nika-Ho, kterého vystavovala jeho majitelka a pro ti to byla premiéra. Zvládla to, ale sama řekla, že mu to pokazila, a že bude na tom pracovat, aby to Cyklonkovi už nekazila. Bylo hezké ho opět vidět, protože jak bydlí na severu Moravy, tak šlo po Cyklonkovi vidět, že už hezky nabírá novou zimní srst a bude z něho krásný pes.

******************************************

LÉTO 2022

Letošní léto bylo plné zážitků a událostí a akcí. Vrh D oslavil 6 měsíců na tomto světě se svými majiteli a učí se novým věcem. Z vrhu C se někteří učili plavat, socializace v Zoo a sourozenecké setkání. Z vrhu B, tak to jsou sportovci tělem i duší a dva zástupce jsme měli na letošním HDR závodě a zvládli to skvěle. A náš vrh A, tak ten si užíval taky. Naše dvě fenky , kterým jsme před 2 lety hledali nové rodiny jsou spokojené, šťastné s cestují a poznávají svět. A všem majitelům našich odchovů chceme poděkovat za péči a fotky, které nám posíláte i na FB skupinu naší chovatelské stanice jste skvělí.

A v létě oslavil náš Lars la Blankpapilio krásných 11 let.

Zde je pár momentek z léta.

Vrh D oslavil 6 měsíců 22.8.2022

Dron “LOKI” Nika-Ho
Dior “DRACO” Nika-Ho
Démon Togo Nika-Ho
Daisy Rose Nika-Ho
Dionysus Béza Nika-Ho
Didaktik Shiro Nika-Ho

******************************************

Vrh C

Cesur “LOKI” Nika-Ho se letos učil plavat a s paničkou Leou mu to šlo. Našli zálibu v padleboardu a Lea zjistila, že pokud si pes není jistý tak plavecká vesta je super a doporučuje ji :-). Taky začali běhání u kola, aby Loki začal hezky běhat a budovat fyzičku, protože by rádi příští rok chtěli vyzkoušet HDR ČR a taky APONI Dog Rase SK. Lea a Loki jsou opravdu sehraní a super tým. Ti dva se sedli..

Cedrik Endy Nika-Ho ten letošní léto procestoval se svou rodinou po ČR. Byl v Zoo Olomouc na socializaci, kempoval a jezdil po výletech. Je to skvělí společník.

Connie Nika-Ho ta je se svým majitelem Adamem stále v přírodě. Kempování, turistika a taky na skok se jela podívat do Zoo Olomouc, kde se jí to opravdu líbilo.

Cia Chelsey Nika-Ho, tak ta dovádí doma se svou smečkou. Je hrozně ukecaná, ale musí poslouchat jak svoji matku Bertu, babičku Astu, tak i svého otce Larse “Harppa” a strejdu Chata, který s ní táhne za jeden provaz co se týká lumpáren. Cia jezdí s majitelkou Věrou na cvičák, a když má svůj den tak jí to i jde. Jinak chodí na procházky, plní virtuální výzvy jako celá naše rodina a sem tam si zajede na psí výstavu.

Tým Moravská střela

******************************************

Vrh B

To jsou naši sportovci.

Beowulf Jambo Nika-Ho “Max” má opravdu aktivní rodinu. Jeho majitelka běhá půlmaratony a s Maxem začala běhat canicross na menší vzdálenosti a jde jim to skvěle a letos naši chovatelskou stanici reprezentovali na HDR ČR 2022.

Benita Thea Nika-Ho ta se svými majiteli Simonou a Honzou přivítali do své rodiny nového člena Vilíka, tak že Theuška má psího brášku. S majitelkou Simonou jsou opravdu aktivní a jak sama Simona psala, Thea je živel a jde do všeho po hlavě. To má Thea po své matce Astě, ta když měla něco udělat tak vždy makala nadoraz. Holky letos běželi také HDR ČR 2022 a to i s kluky Honzou a Vilíkem.

Berta Nika-Ho, tak se regeneruje po své mateřské dovolené a pomalinku začíná cvičit se svou paničkou na cvičáku co ji hrozně baví a taky je součástí virtuálního závody 2022 od Extreme dog race, kde holky naše opět za letní výzvu získali zlatou medaili.

******************************************

Vrh A

Alma Ria Nika-Ho se krásně zabydlila u své nové rodiny. Letos si užívala cestování a to i v obytném voze a moc se jí to líbilo. Na Almičce jde vidět spokojenost a radost v očích, protože má kolem sebe svou rodinu.

Jediný šedivý člen naší smečky Chato a jeho bratr Harppy letos plní virtuální výzvy na pomoc útulkům jak v ČR tak i na SK. Jsou to skvělé projekty a nás drží stále v pohybu a v kondici. Chato letos ukončil svou sportovní kariéru, ale díky těmto výzvám pomáhá stále jako to dělal posledních pár let.

7.7.2022 a 10.7.2022

Po dlouhé 3 leté pauze jsme vyrazili na výstavu k našim slovenským sousedům do Nitry. Ve čtvrtek za námi přijel i bratr Cesur Loki, pro kterého to byla premiéra a úplná premiéra pro jeho majitelku Leu. Oba se krásně předvedli a Loki získal jako jeho bratr Cyklon VD, ale s krásným posudkem, jen kluci musí opravdu dospět a budou z nich krásní psi. Sestra Cia to zvládla krásně a v neděli získala i svůj první titul, a taky ji pán rozhodčí popsal jako krásnou elegantní fenu 🙂

29.6.2022

Cyklon Nika-Ho genetické výsledky MDR 1 +/+ a DM N/DM

22.6.2022

Je neuvěřitelné jak ten čas letí a Vrh D – slaví měsíce.

Dionysus Béza
Didaktik Shira
Dron Loki
Daisy Rose
Dior Draco
Démon Togo

18.6.2022

Proběhlo setkání sourozenců z Vrhu C

11.6.2022

Nejteplejší den lidé jdou obvykle k vodě a nebo jsou zalezlí ve stínu, ale mi jsme takový blázni, že jsme vyrazili směr Jedovnice na klubovou výstavu Bílého švýcarského ovčáka s naší Cia Chelsey Nika-Ho a Asta Lady Moravia Traj. Taky tam na nás čekal bratr Cyklon Nika-Ho, kterého jsem majitelům vystavola, protože panička měla před operací a mohu říct vystavovat psa, který Vás neviděl rok byla výzva a oba jsme to zvládli skvěle. Pro Cyklona to byla premiéra a zvládnul to skvěle. Cia byla v nepočetnější třídě a jak jsme obě umírali na tom sluníčku tak to holka naše zvládla skvěle, ale pak nastoupily dvě veteránky a tím myslím moji mamku a její fenu Astu a holky všem vytřely zrak a ukázaly, že nepatří do starého železa. Taky přijel vnuk po dceři Amber Nika-Ho ARTH de la Vie Belle tř.otevřená V1, CAC . Je krásné vidět, že naše linie jde dobrým směrem a snad to podržíme i do budoucna. A co jsme si kromě úpalu přivezli všichni domů, krásné momenty s přáteli, které jsme kvůli covidu neviděli přes dva roky a mnoho informací…

Cyklon Nika-Ho tř. mladých VD (krásný posudek)-ještě potřebuje dospět a bude krásný pes po svém otci

Cia Chelsey Nika-Ho tř. mladých V (krásný posudek)-ale ještě musíme přibrat a zapracovat na předvedení

Asta Lady Moravia Traj – tř. veteránu – V1 (nejkrásnější dlouhosrstá veteránka)

Asta Lady Moravia Traj – V1
Asta s paničkou
Cyklon Nika-Ho
ARTH de la Vie Belle
Cyklon Nika-Ho
Cia Chelsey Nika-Ho

4.6.2022

Se uskutečnil Czech Dog Run překážkový závod a Simonka s Benita Thea se ho zúčastnili. Krásně si to užili a opravdu jsou holky skvěle sehrané.

31.5.2022

A je tu konec jarní výzvy pod naším patronem Extreme Dog Race. Letos se bohužel nezúčastníme osobně, ale makáme aspoň virtuálně a každou registrací pomáháme dobré věci.

26.5.2022

25.5.2022

Dnes je opravdu krásný den. Dionysus Béza Nika-Ho našel svou rodinu a odjel na Slovensko. Bude poblíž svých bratrů Drona a Dakara. Ale taky, přišly výsledky MDR1 a DM naší Cii a dopadly skvěle.

6.5.2022

I náš Dron Nika-Ho, kterému jeho majitelé budou říkat ” LOKI ” už je ve svém novém domově na Slovensku.

15.5.2022

Je neuvěřitelné jak ten čas letí. Není to tak dávno co jsme jeli navštívit chs Moravia Traj a její vrh A, a s rozhodnutím že ta dlouhosrstá fenečka se žlutým obojkem a s krásným českým jménem pojede k nám a bude dělat našim klukům radost a dnes slaví 8 let a stala se veteránkou.Astička se stala 9ti násobnou matkou a už je i několikanásobnou babičkou. Díky ní, je línie Nika-Ho, tak skvělá 🙂. Astičko všechno nejlepší a ať si stále veselá a usměvavá, ikdyž tě sem tam ta vnučka vytočí 😃 a ty ji usměrníš jak to babičky dělají. Pevné zdraví a mnoho krásných okamžiků ať ještě zažiješ.Přejeme všechno nejlepší i sourozencům z vrhu A Moravia Traj.

24.4.2022

Proběhl Svod mladých v Jedovnici. Tohoto svodu se účastnili 3 zástupci z vrhu C a všichni jej úspěšně splnili. Majitelům gratulujeme a děkujeme za prezentaci naší stanice.

Cedrik Endy
CiaChelsey
Cyklon

15.4. – 18.4.2022

Během Velikonočních svátků se pejsci z vrhu D rozjeli do svých domů se svými rodinami.

Didaktik Shiro (Slovensko)
Daisy Rise (ČR)
Dakar Dak (Slovensko)
Démon Togo (ČR)
Dior Draco (ČR)

Pár momentek před odjezdem

Dron
Daisy Rose
Dionysus Béza
Dakar Dag
Dior Draco
Démon Togo

6.4.2022

Babička Asta Lady Moravia Traj a matka vrhu D a dcera Berta Nika-Ho.

Berta si po měsíční starosti o své ratolesti hezky odskočila na procházku, kterou si hezky užila.

5.4.2022

Dnes byl velký den. Máme 6 týdnů a taky nás čekala návštěva u paní veterinářky Báry, která nás prohlédla, dala první včeličku a ještě čip, abychom se nezatoulali a mohli i vycestovat.

29.3.2022

A máme 5 týdnů 🙂

20.3.2022

Za pár dní nám bude 1 měsíc a už jsme pěkní rošťáci.

***************************************************************************************************************

Cia Chelsey Nika-Ho 10 měsíců

15.3.2022

Cia s babičkou Astou šlapou km do nové 3 měsíční výzvy Jaro EDR.

6.3.2022

Dnes Vrh D má 10 dní – odkaz

2.3.2022

1.3.2022

Vrh D už jsme na světě 1 týden a hezky rosteme a přibíráme na váze.

Stále jsou volní 2 pejsci 🙂

25.2.2022

Dnes nám jsou 3 dny na tomto světě a hezky přibíráme na váze a maminka se o nás hezky stará a mi hezky spinkáme. Stále přijímáme rezervace na pejsky.

22.2.2022

S velkou radostí oznamuje, že v tento magický den se naše CHS rozrostla o 7 bilých kuliček. 6P / 1F. Stále přijímáme rezervace na pejsky.

12.2.2022

Procházka a cvičení s paničkou. Cia Chelsey Nika-Ho 9 měsíců

5.2.2022

Dnes proběhla MVP Brno. Byla to druhá zkušenost naší Cii,kterou v kruhu zvládla dobře. Dokonce jsme běželi i více kol. Tak teď jen pilovat ať jsme připraveni na tř.mladých, která je pro nás důležitá.

Cia Chelsey

Naše nejmladší slečna měla svou premiéru ve výstavním kruhu. Byla šikovná a hlavně jsme to zvládli bez úrazu v kruhu. Cia je šikovná a torpédo, tak uvidíme v únoru.