Novinky

LÉTO

12.9.2023

Přišel nám pozdrav ze Slovenska od našeho Bézy z vrhu D. První koupel a pak překvapení. Ano, menší nevýhoda, když máte bělouška s dlouhou a krásně hustou srstí a proletí Vám houštím. Béza je suprové povahy, ale bohužel, mi nesestouplo jedno varle, tak už má za sebou kastraci, kterou minulý rok zvládnul skvěle.

17.9.23 padl rekord

2.9.2023

Jak ukončit léto než HDR závodem, který pro nás je velká výzva. Letos jsme sice nebyli jeho součástí, ale krásně nás zastoupila Benita Thea Nika-Ho se svým bratrem Vilíkem se svými majiteli. Už se těšíme na fotky, které doplníme.

28.8.2023

Je krásné jak Vrh A každým rokem kvete do krásy. Asima Luna Nika-Ho

26.8.2023

Se konal u našich sousedů Slováků Aponi Dog Race a náš Loki se svou paničkou se tohoto závodu poprvé účastnili a hned 2.místo v týmech. Velká gratulace jim oběma a už se těšíme s Ciou, Chatem a Astou až na podzim poznáme tým Aponi Dog Race u nás na Moravě.

24.8.2023

Dnes nám poslala pozdrav Alma Ria, fenka z našeho Vrhu A, kterou jsme i s její sestrou Astou odebraly. Alma se má opravdu skvěle. Se svojí rodinou cestuje a prý je to gaučák a kotec, který byl pro ni přichystaný je opět plný dřeva na zimu. Alma konečně poznala co znamená být člen rodiny a mít ji u sebe.

20.8.2023

Dnes nám poslala pozdrav sestra Cassyopea z vrhu C. Rodina se ji snaží vždy hezky a kulturně vyfotit, ale prý to nejde :-).

18.8.2023

Už pár let jsme si říkali, že do Bratislavy na výstavu v létě je sebevražda. Nemáte se kde schovat a když je horko, tak jde opravdu poznat. No od poslední výstavy uběhlo pár let, a tak jsme si řekli, proč ne. Letos jela sama Cia a jde vidět, že má výstavní geny po rodičích. V tř. otevřené, kde nastoupila proti zkušené chovatelce, tak jí to s mamkou pořádně v tom horku natřely a odvezla si domů V1, CAC.

2.8.2023

Je neuvěřitelné jak čas letí po boku našich parťáků a 2.8.2023 náš Harppy ” Lars la Blankpapilio ” oslavil 12 let. Stal se otcem našich vrhů A a C, jeho dcera Cia a syn Cyklon budou pokračovatelé jeho linie a taky dědečkem. Harppy je pán pes s velký P a srdcem. Životní parťák do nepohody, utěšitel a učitel.

Harppy přejeme ti, aby ti to s námi ještě krásně ťapkalo, protože každý den s tebou je dar.

Máme tě Všichni moc rádi.

28.7.2023

Beowulf Jambo, ale doma mu říkají Max, je neuvěřitelný sportovec a se svou majitelkou letos obdrželi klubový titul MISTR ve VYTRVALOSTNÍM SPORTU. Oběma velká gratulace.

25.7.2023

Emirek poslední pejsek si u nás na požádání své nové rodiny prodloužil o skoro 14 dní a pořádně si to užíval. Měl všechny jen sám pro sebe a hodně se během 14 dní naučil. Nejen samostatnosti, být v kotci, když jsme byli v práci, že když se dává jídlo, tak se hezky musí posadit a počkat a hlavně, že nejstarší členové naší smečky se musí respektovat a ne je otravovat stále. Těch 14 dní s ním bylo neskutečných a bylo opravdu těžké se s ním rozloučit.

19.7.2023

Dnes odjela největší raubířka Enola Nika-Ho.

18.7.2023

Tak náš nejmenší prcek a bojovník Exon Nika-Ho nás dnes opustil, ale máme ho blízko domova. Ještě než odjel tak se pohrál s vlčím strejdou Chatem. Doma ho čeká soused kamarád čuvač :-).

16.7.2023

Druhá holčička na kterou doma čekala další bílá kamarádka byla Eggybail Nika-Ho

14.7.2023

Dnes odjela první holčička Elza Nika-Ho

13.7.2023

Dnes nás první opustil Edor Nika-Ho

8.7.2023

Máme 7 týdnů a jsme pořádní raubíři a užíváme si poslední dny v našem domově.

28.6.2023

Jak nás utahat, abychom spali až do rána 🙂

26.6.2023

Poslušně hlásíme, že jsme pěkní rošťáci a už jsme během 14 dní poznali naše budoucí rodiny, teda až na brášku Edýho, který bude velké překvapení, ale jeho rodina jako ty naše ho pečlivě sledují a ptají se na nás. Za 14 dní se rozutečeme, ale do té doby si to pořádně ještě užijeme doma s naší mamkou, babičkou a sestrou Ciou. Strejdové Harppy a Chato nás pozorují hezky zdálky :-). Fotky 5 a 6 týden.

12.6.2023

Jsou nám 4 týdny a už to s námi pěkně šije 🙂

5.6.2023

Dnes jsme na světě 3 týdny. Lozíme, zkoumáme okolí a poznáváme nové věci, zvuky, ale prý jsme nejhodnější když spíme.

JARO

29.5.2023

Máme 2 týdny a na pár minutek jsme šli ven, taky jsme poznali babičku Astu a už se těšíme, až poznáme ostatní členy smečky.

22.5.2023

Dnes nám je týden 🙂

Další informace o vrhu naleznete – zde

10.5.2023

Termín porodu je skoro za dveřmi a tak jsme s Bertičkou jeli na poslední kontrolu k našim veterinárním lékařkám a jako vždy jsme si udělali rtg snímek a teď otázka, o kolik se naše rodina rozroste ?

8.5.2023

Dnes je to 5 let co se nám narodil vrh B. Přejeme všem krásné narozeniny Beowulf Jambo, Bumblebee, Beira, Benita Thea a Berta,která se za pár dní stane po 3 matkou.

6.5.2023

Dnešní super den.. jak pro Anglii tak i pro nás. Dnes se konala klubová výstava Bílého švýcarského ovčáka v Malackách,Slovensko. Asta Lady Moravia Traj se předvedla v třídě veteránů V1,BOV a Cia Chelsey Nika-Ho třída otevřená V4. Krásný úspěch a za rok opět přijedeme se za přáteli podívat.

5.5.2023

3.5.2023

Berta 52 den březosti. Bertička dělá ten společnost našim klukům na procházkách.

25.4.2023

Dnes jsme obdrželi zprávu, že Chatova dcera byla nakryta. Tak budeme držet packy ať se březost potvrdí a Chato se stane dědečkem.

18.4.2023

S velkou radostí oznamujeme, že byla potvrzena březost naší fenky Berta Nika-Ho a v polovině května nás bude o pár kuliček více. Stále přijímáme rezervace.

16.4.2023

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Zdá se to, jako by to bylo jen pár let, co jsem po náročné směně v tom největším horku jela přes celou republiku pro svého vysněného šediváka v doprovodu své mamky, a že to byla cesta . A ten náš klučina slaví 8 let. Je to neskutečné, jak ten čas po jeho boku utíká a že jsme toho spolu zažili. Krásně reprezentoval SAV pleno na výstavách a získal mnoho krásných ocenění, byl mi po boku všech šílených, ale krásných věcí jako překážkové závody HDR a EDR, kde jsme se stali inspirací pro další majitele SAV, doktreking, 3x jsme spolu pomohli díky projektu 1000 mil pro jeden cíl dětem z nadace Krteček, zvládli jsme spolu i náročný rok, který ukončil naši vyšší sportovní éru, ale i tak pomáháme pár projektům, abychom byli ve formě, a v plánu nějaké závody jsou i letos. V posledních dnech je velkou oporou svému bílému bratrovi, který ho celý život vychovával a byl mu oporou a hlavně je Chato skvělá chůva našich vrhů, což si opravdu užívá a život v bílé směčce se mu opravdu líbí. Pro mě je splněný sen, parťák, a když má dnes 8 let, tak je občas na zabití, ale stejně bychom ho nedali, protože jak se přitulí hned je člověku líp. Komu nejvíce poděkovat za můj sen. Ano, jsou to 3 ženy ženy a to Jana Nováková z CHS Miraja, které děkuji za toho chlapa a hlavně její fence Donna of Street Miraja, Martina Muttschal za Chatového otce a mojí skvělé mamce Vera Caudrova, která jela se mnou pro Chata přes celou republiku , za hlídání když potřebuji a když ji občas navštívil výběh se 🐥🐔🐥 a nějakou ulovil, že se jen povznesla.

Sourozencům přejeme všechno nejlepší a pevné zdraví a ať jste s námi co nejdéle.

A jako předčasný dárek Chato obdržel zprávu, že by se v polovině června mohl stát dědečkem, tak budeme držet vlčí packy, ať se vše podaří.

15.4.2023

Dnes byl opravdu náročný den. Po 2 leté pauze jsme opět vyrazili s přáteli do Šlapanic na dogtreking Šlapanický vlk SHORT 22km, který je blízko našeho domova. Letos to byla premiéra pro nejmladší členku naší rodiny Cia Chelsey Nika-Ho. Zvládla to opravdu skvěle a to měla asi ze všech psů co byli se mnou na treku nejhorší terén. Jak všichni dobře víme, tak v posledních dnech opravdu pršelo a letošní trať byla opravdu bahní lázeň. Tak, že ano byly i pády, ale všichni jsme dorazili do cíle v pořádku a jako čuňátka :-)). Za náš tým Moravská střela bylo zastoupení 4 členů což není špatné , ale musíme se polepšit.

V kategorii DTW2 jsme z 45 žen získala 30 místo. Což je super výsledek. A v cíli nás čekal krásný balíček, plný překvapení. A teď už je čas odpočívat.

10.4.2023

Velikonoční procházka naší smečky. Spolu jim to sluší a s nimi ten čas tak rychle letí

8.4.2023

Dnes se konala NVP Brno. Cia Chelsey Nika-Ho v tř.mezitřída získala svůj první CAC titul a nastartovala svoji cestu k získání titulu Šampion ČR, tak uvidíme jak se nám to podaří.

2.4.2023

S velkou radostí se chceme hned podělit. Dnes proběhla bonitace KBO v Poličce a samozřejmě, že jsme vyrazili s naší Cia Chelsey Nika-Ho, ale taky nás tam čekal bratr Cyklon Nika-Ho. Oba sourozenci bonitaci zvládli. Cyklon hezky v klidu, a to dostal zabrat při měření,ale nenechal se rozhodit a naše Cia Chelsey tak ta vše komentovala :-)).

Ale z čeho máme největší radost, že Cyklon Nika-Ho je první uchovněný potomek po našem LARS LA BLANKPAPILIO “HARPPYM”.

1.4.2023

Dnes jsme se jeli podívat na skok do Bratislavi na výstavu. Holky se pěkně předvedli a Astička potřebuje ještě jeden CACIB-V, aby získala C.I.B. veterán.

26.3.2023

Dnes jsme jeli na Oblastní výstavu do Kelče s naší Cia Chelsey Nika-Ho a taky nás tam čekal bratr Cyklon Nika-Ho. S bráškou jsme se naposledy viděli na Národní výstavě v Olomouci minulý rok. Oba sourozenci byli v tř.mezitřída. Cyklon nemá výstavní zkušenosti, ale zvládnul to s paničkou dobře. Získal VD1. Naše Cia Chelsey se předvedla na výbornou a svou kategorii vyhrála a stala se i Oblastním vítězem a splnila udělení klubového šampiona :-).

S bratrem Cyklonem se opět uvidíme za týden v Poličce na BONITACI.

19.3.2023

Jediná narozená fenka Daisy Rose Nika-Ho z vrhu D splnila SVOD MLADÝCH pod naším klubem. Vše zvládla skvěle a čas uvidí jestli se majitel rozhodne ji uchovnit, ale děkujeme, že ji předvedl. Výsledek měli skvělí. Prostě Růženka je slečna a naše první s polodlouhou srstí.

A máme na kryto. Více informací o vrhu E budeme postupně doplňovat.

2.3.2023

Vrh A dnes slaví 6 let. Z tohoto krásného spojení se narodili 4 krásné fenky.

Alma Ria, Asima Luna, Asta Lucky a Amber.

ZIMA

22.2.2022

17.2.2023

MVP Nitra, Slovensko. Dnes jsme si na jeden odskočili k sousedům. Cia si jela vyzvednout svůj titul Junior Šampiona a dnes rozjela svou cestu na Šampiona SK, svým druhým místem a získáním r.CAC. Uvidíme jak se nám bude držet štěstí, ale pomalinku se blížíme k titulu Klubového šampiona KBO.

28.1.2023 – 29.1.2023

DUOCACIB Brno byl opravdu plný dojmů. Naše veteránka Astička se stala Šampionkou veteránu ČR a Cia v mezitřídě získala 2 místo. Přijela nás podpořit i majitelka od naší Astičky chs Moravia Traj a byla opravdu hrdá a nás to moc potěšilo.

26.1.2023

Dnes Cia Chelsey Nika-Ho přišly výsledky DKK 0/0, DKL 0/0 a OCD-čisté a hurá na bonitaci

7.1.2023

Dnes jsme jeli se podívat do Brna na NVP s naší puberťačkou Ciou Nika-Ho. A při procházce a socializaci jsme našli zaparkovanou tuto krásu,že fotka musela být.