Novinky

JARO

Další informace o vrhu naleznete – zde

10.5.2023

Termín porodu je skoro za dveřmi a tak jsme s Bertičkou jeli na poslední kontrolu k našim veterinárním lékařkám a jako vždy jsme si udělali rtg snímek a teď otázka, o kolik se naše rodina rozroste ?

8.5.2023

Dnes je to 5 let co se nám narodil vrh B. Přejeme všem krásné narozeniny Beowulf Jambo, Bumblebee, Beira, Benita Thea a Berta,která se za pár dní stane po 3 matkou.

6.5.2023

Dnešní super den.. jak pro Anglii tak i pro nás. Dnes se konala klubová výstava Bílého švýcarského ovčáka v Malackách,Slovensko. Asta Lady Moravia Traj se předvedla v třídě veteránů V1,BOV a Cia Chelsey Nika-Ho třída otevřená V4. Krásný úspěch a za rok opět přijedeme se za přáteli podívat.

5.5.2023

3.5.2023

Berta 52 den březosti. Bertička dělá ten společnost našim klukům na procházkách.

25.4.2023

Dnes jsme obdrželi zprávu, že Chatova dcera byla nakryta. Tak budeme držet packy ať se březost potvrdí a Chato se stane dědečkem.

18.4.2023

S velkou radostí oznamujeme, že byla potvrzena březost naší fenky Berta Nika-Ho a v polovině května nás bude o pár kuliček více. Stále přijímáme rezervace.

16.4.2023

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Zdá se to, jako by to bylo jen pár let, co jsem po náročné směně v tom největším horku jela přes celou republiku pro svého vysněného šediváka v doprovodu své mamky, a že to byla cesta . A ten náš klučina slaví 8 let. Je to neskutečné, jak ten čas po jeho boku utíká a že jsme toho spolu zažili. Krásně reprezentoval SAV pleno na výstavách a získal mnoho krásných ocenění, byl mi po boku všech šílených, ale krásných věcí jako překážkové závody HDR a EDR, kde jsme se stali inspirací pro další majitele SAV, doktreking, 3x jsme spolu pomohli díky projektu 1000 mil pro jeden cíl dětem z nadace Krteček, zvládli jsme spolu i náročný rok, který ukončil naši vyšší sportovní éru, ale i tak pomáháme pár projektům, abychom byli ve formě, a v plánu nějaké závody jsou i letos. V posledních dnech je velkou oporou svému bílému bratrovi, který ho celý život vychovával a byl mu oporou a hlavně je Chato skvělá chůva našich vrhů, což si opravdu užívá a život v bílé směčce se mu opravdu líbí. Pro mě je splněný sen, parťák, a když má dnes 8 let, tak je občas na zabití, ale stejně bychom ho nedali, protože jak se přitulí hned je člověku líp. Komu nejvíce poděkovat za můj sen. Ano, jsou to 3 ženy ženy a to Jana Nováková z CHS Miraja, které děkuji za toho chlapa a hlavně její fence Donna of Street Miraja, Martina Muttschal za Chatového otce a mojí skvělé mamce Vera Caudrova, která jela se mnou pro Chata přes celou republiku , za hlídání když potřebuji a když ji občas navštívil výběh se 🐥🐔🐥 a nějakou ulovil, že se jen povznesla.

Sourozencům přejeme všechno nejlepší a pevné zdraví a ať jste s námi co nejdéle.

A jako předčasný dárek Chato obdržel zprávu, že by se v polovině června mohl stát dědečkem, tak budeme držet vlčí packy, ať se vše podaří.

15.4.2023

Dnes byl opravdu náročný den. Po 2 leté pauze jsme opět vyrazili s přáteli do Šlapanic na dogtreking Šlapanický vlk SHORT 22km, který je blízko našeho domova. Letos to byla premiéra pro nejmladší členku naší rodiny Cia Chelsey Nika-Ho. Zvládla to opravdu skvěle a to měla asi ze všech psů co byli se mnou na treku nejhorší terén. Jak všichni dobře víme, tak v posledních dnech opravdu pršelo a letošní trať byla opravdu bahní lázeň. Tak, že ano byly i pády, ale všichni jsme dorazili do cíle v pořádku a jako čuňátka :-)). Za náš tým Moravská střela bylo zastoupení 4 členů což není špatné , ale musíme se polepšit.

V kategorii DTW2 jsme z 45 žen získala 30 místo. Což je super výsledek. A v cíli nás čekal krásný balíček, plný překvapení. A teď už je čas odpočívat.

10.4.2023

Velikonoční procházka naší smečky. Spolu jim to sluší a s nimi ten čas tak rychle letí

8.4.2023

Dnes se konala NVP Brno. Cia Chelsey Nika-Ho v tř.mezitřída získala svůj první CAC titul a nastartovala svoji cestu k získání titulu Šampion ČR, tak uvidíme jak se nám to podaří.

2.4.2023

S velkou radostí se chceme hned podělit. Dnes proběhla bonitace KBO v Poličce a samozřejmě, že jsme vyrazili s naší Cia Chelsey Nika-Ho, ale taky nás tam čekal bratr Cyklon Nika-Ho. Oba sourozenci bonitaci zvládli. Cyklon hezky v klidu, a to dostal zabrat při měření,ale nenechal se rozhodit a naše Cia Chelsey tak ta vše komentovala :-)).

Ale z čeho máme největší radost, že Cyklon Nika-Ho je první uchovněný potomek po našem LARS LA BLANKPAPILIO “HARPPYM”.

1.4.2023

Dnes jsme se jeli podívat na skok do Bratislavi na výstavu. Holky se pěkně předvedli a Astička potřebuje ještě jeden CACIB-V, aby získala C.I.B. veterán.

26.3.2023

Dnes jsme jeli na Oblastní výstavu do Kelče s naší Cia Chelsey Nika-Ho a taky nás tam čekal bratr Cyklon Nika-Ho. S bráškou jsme se naposledy viděli na Národní výstavě v Olomouci minulý rok. Oba sourozenci byli v tř.mezitřída. Cyklon nemá výstavní zkušenosti, ale zvládnul to s paničkou dobře. Získal VD1. Naše Cia Chelsey se předvedla na výbornou a svou kategorii vyhrála a stala se i Oblastním vítězem a splnila udělení klubového šampiona :-).

S bratrem Cyklonem se opět uvidíme za týden v Poličce na BONITACI.

19.3.2023

Jediná narozená fenka Daisy Rose Nika-Ho z vrhu D splnila SVOD MLADÝCH pod naším klubem. Vše zvládla skvěle a čas uvidí jestli se majitel rozhodne ji uchovnit, ale děkujeme, že ji předvedl. Výsledek měli skvělí. Prostě Růženka je slečna a naše první s polodlouhou srstí.

A máme na kryto. Více informací o vrhu E budeme postupně doplňovat.

2.3.2023

Vrh A dnes slaví 6 let. Z tohoto krásného spojení se narodili 4 krásné fenky.

Alma Ria, Asima Luna, Asta Lucky a Amber.

ZIMA

22.2.2022

17.2.2023

MVP Nitra, Slovensko. Dnes jsme si na jeden odskočili k sousedům. Cia si jela vyzvednout svůj titul Junior Šampiona a dnes rozjela svou cestu na Šampiona SK, svým druhým místem a získáním r.CAC. Uvidíme jak se nám bude držet štěstí, ale pomalinku se blížíme k titulu Klubového šampiona KBO.

28.1.2023 – 29.1.2023

DUOCACIB Brno byl opravdu plný dojmů. Naše veteránka Astička se stala Šampionkou veteránu ČR a Cia v mezitřídě získala 2 místo. Přijela nás podpořit i majitelka od naší Astičky chs Moravia Traj a byla opravdu hrdá a nás to moc potěšilo.

26.1.2023

Dnes Cia Chelsey Nika-Ho přišly výsledky DKK 0/0, DKL 0/0 a OCD-čisté a hurá na bonitaci

7.1.2023

Dnes jsme jeli se podívat do Brna na NVP s naší puberťačkou Ciou Nika-Ho. A při procházce a socializaci jsme našli zaparkovanou tuto krásu,že fotka musela být.